Aktualności

powrót

Nowy artykuł Michała Modro. Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej – część I.

29.05.2019
Nowy artykuł Michała Modro. Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej – część I.

Przyjęcie, od dnia 1 stycznia 2019 r., nowego Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej to bez wątpienia bardzo ważny krok w kierunku podniesienia jakości udzielania świadczeń zdrowotnych związanych z porodem, połogiem, łagodzeniem bólu porodowego oraz opieką nad kobietą po porodzie i noworodkiem.

Prawo do postępowania zgodnie z obecnie obowiązującym Standardem obejmuje znacznie większe grono pacjentek/pacjentów, niż w przypadku poprzednio obowiązującego Standardu mającego zastosowanie wyłącznie w przypadku ciąży i porodu fizjologicznego.

Należy jednak zwrócić uwagę, że z punktu widzenia organizacji udzielania świadczeń w ramach Standardu, w szczególności przez pielęgniarki i położone, powołane przepisy prawa mogą budzić wątpliwości, również w kontekście przepisów prawa określających zasady wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.

Wskazywanie tych wątpliwości nie powinno służyć wyłącznie krytyce, bowiem Standard to istotny postęp, ale konstruktywnemu poszukiwaniu rozwiązań w ramach obowiązujących już przepisów.

Przeczytaj cały artykuł Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej – część I.

Najnowsze Aktualności

Go to top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej polityce prywatności. Rozumiem