Aktualności

powrót

Analiza projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta

14.08.2021
Analiza projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta

🔹🔹🔹Na stronie RCL został opublikowany projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta https://legislacja.gov.pl/projekt/12349305 Konsultacje publiczne projektu trwają do dnia 21 sierpnia 2021 r.

Uwzględniając powyższe przygotowaliśmy Analizę („Analiza”) dotyczącą przedstawionego projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, z uwzględnieniem analizy rozwiązań pro jakościowych stosowanych w krajach Unii Europejskiej, korzyści płynących ze stosowania opieki koordynowanej oraz innych rozwiązań planowanych do wdrożenia w Polsce, tj. „Założeń reformy podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne” oraz „Zdrowa przyszłość ramy strategiczne rozwoju systemu ochrony zdrowia na lata 2021–2027, z perspektywą do 2030 r.”

Jako autorzy Analizy chcemy wyraźnie zaznaczyć, że trudny czas pandemii COVID-19 pokazał, że system ochrony zdrowia wymaga przebudowy. Przebudowa systemu ochrony zdrowia pod kątem poprawy jakości, w tym wspierania rozwiązań opieki koordynowanej, to jedynym możliwy i słuszny kierunek. Nie ma od niego odwrotu. Dlatego tym bardziej należy nadać temu kierunkowi właściwe ramy.

Analiza w formacie PDF: KPGZ_ANALIZA_projekt_ustawy_o_jakości_bezpieczeństwie_v.6_210812

Najnowsze Aktualności

Go to top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej polityce prywatności. Rozumiem