Aktualności

powrót

Coraz więcej osób wykonujących zawody medyczne dochodzi roszczeń z tytułu dodatków Covid19.

23.08.2021
Coraz więcej osób wykonujących zawody medyczne dochodzi roszczeń z tytułu dodatków Covid19.

🔹🔹🔹Niestety proces wypłaty dodatkowych wynagrodzeń (tzw. dodatek #covid19 dla pracowników ochrony zdrowia nie przebiega do końca gładko.

Od kilku miesięcy do Kancelarii zgłaszają się pracownicy którym:
🔹odmówiono wypłaty dodatków
🔹wypłacono dodatki w niewłaściwej wysokości

Obecnie w Kancelarii mamy już kilkadziesiąt takich przypadków. Na razie staramy się sprawy załatwić w drodze negocjacji – podobna najgorsza ugoda jest lepsza niż najlepszy wyrok. Oby się udało.

Z drugiej strony to dość przygnębiające, że najpierw lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności, fizjoterapeuci oraz inne osoby wykonujące zawody medyczne pracowali pod presję dużej ilości chorujących i umierających na covid19, a obecnie muszą dochodzić swoich praw przy pomocy prawników.

Nie jestem wstanie się z tym pogodzić. Uważam, że to niesprawiedliwe. W szczególności wobec deklaracji, że każdy pracownik medyczny, który bierze udział w zwalczaniu epidemii uzyska dodatkowe wynagrodzenie.

Znam wiele przypadków, gdzie wykonywanie pracy w szpitalach, na SOR oraz pogotowiu ratunkowym wiązało się dla tych ludzi ze:
🔹wyrzeczeniami rodzinnymi
🔹stresem i problemami zdrowotnymi
🔹wieloma innymi problemami

Dla niektórych skończyło się to separacją, a nawet rozwodami.

Najnowsze Aktualności

Go to top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej polityce prywatności. Rozumiem