Aktualności

powrót

Finansowanie przez NFZ podwyżek dla personelu medycznego

09.07.2021
Finansowanie przez NFZ podwyżek dla personelu medycznego

🔹🔹🔹Od 1.07.2021 r. zgodnie z ustawa z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych wzrasta wysokość wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 lipca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przewidziano możliwość dokonania zmian w ramach umów zawartych z NFZ w celu przyznania środków finansowych na podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia.

Zgodnie z powołanym rozporządzeniem  Prezes Funduszu określa współczynniki korygujące dotyczące świadczeń udzielanych przez pracowników zatrudnionych w podmiocie leczniczym, których wynagrodzenie zasadnicze jest niższe od najniższego wynagrodzenia zasadniczego, ustalonego na zasadach określonych w ustawie z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych w celu przeznaczenia dodatkowych środków na pokrycie kosztów podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego tych pracowników do wysokości nie niższej niż najniższe wynagrodzenie zasadnicze, z uwzględnieniem warunków określonych w tej ustawie.

Rozporządzenie w PDF: D2021000123501

Najnowsze Aktualności

Go to top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej polityce prywatności. Rozumiem