Aktualności

powrót

Szczegół, szczegółu, o szczególe …

16.02.2021
Szczegół, szczegółu, o szczególe …

My prawnicy bardzo często odmieniamy „szczegół” przez wszystkie przypadki. Dlaczego❓

Przekonał się o tym Giuseppe Reina, niemiecki napastnik. Podpisując kontrakt z Arminią Bielefeld, zażyczył sobie nowego domu za każdy sezon gry. Reina zdziwił się, jak hojny jest jego nowy klub, gdyż władze Arminii zdecydowały się zaakceptować postawione przez niego warunki.

Jeszcze większe zaskoczenie spotkało go, gdy przyszło mu odebrać obiecane wcześniej domy. Napastnik stał się posiadaczem trzech nowo zbudowanych domków z klocków Lego. Nie było bowiem ustalone, że mają być to domy nadające się do mieszkania.

Proszę sobie wyobrazić umowę, w której strony zastrzegły, że wszystkie jej zmiany będą następowały w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Jedna ze stron dokonała jej wypowiedzenia tej umowy przez załączenie wypowiedzenia w formacie PDF do maila wysłanego do drugiej strony.

Czy umowa została skutecznie wypowiedziana❓

Również wypowiedzenie umowy- stanowi to jej zmianę – musi być dokonane w formie pisemnej. Jednak forma pisemna wymaga złożenia własnoręcznego podpisu. Tym samym umowa nie została wypowiedziana … Taki szczegół!

Michał Modro

Najnowsze Aktualności

Go to top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej polityce prywatności. Rozumiem